Jsou papírové tašky nejekologičtější?

Bojíte se igelitek a plánujete je nahradit papírovými taškami?

Ani to ale není žádná výhra. Analýzy expertů naznačují, že výroba papírových tašek není o tolik ekologičtější, než výroba igelitových tašek. Papírové tašky sice nekončí v břiše živočichů, ale přírodu nešetří.

Možná spíš naopak.

Dřevo je sice obnovitelná surovina, ale na výrobu papírových tašek se spotřebuje více materiálu, jejich doprava je více zatížená, nepřeveze jich takové množství, jako igelitek a často je nepoužijete opakovaně.

Že papírové tašky nejsou k přírodě výrazně šetrnější, naznačily už v minulosti analýzy LCA (life cycle assessment), mapující jejich životní cyklus od vytěžení ropy či vykácení stromu až po likvidaci či opětovné použití recyklovaného materiálu.

Pro Vás, obchodníky je tedy podle našeho názoru lepší vyrobit igelitovou tašku, jejím prodejem si zaplatit náklady na její výrobu a tím, že se jich spotřebuje míň se dopad na životní prostředí v podstatě bude rovnat papírovým taškám.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/igelitove-a-papirove-tasky-ekologicke-srovnani-f53-/domaci.aspx?c=A170224_112329_domaci_mav

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.